Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Çalışma Kitabı Fen Bilimleri Cevapları Sayfa 100

“3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 100 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Çalışma Kitabı Fen Bilimleri Cevapları Sayfa 100

40. Görselde Newton sarkacı verilmiştir. Newton sarkacı, basit bir şekilde çalışmaktadır. Aynı hizada yer alan toplar, tek bir çizgide hareket ederler. 1 numaralı top belli bir yüksekliğe kaldırılıp bırakılır. 1 numaralı top, 2 numaralı topa çarptığında 4 numaralı top havaya kalkar. Bu defa hareket 4 numaralı toptan başlayarak 1 numaralı topa doğru ters yönde gider.
Buna göre Newton sarkacı ile ilgili verilen ifadeleri doğru / yanlış şeklinde işaretleyiniz.
• 1 numaralı top belirli yükseklikten bırakıldığında dönme / sallanma hareketi yapar.
• 1 numaralı topla aynı hareketleri yapan top 3 / 4 numaralı toptur.
• 4 numaralı top aşağı doğru hareket ederken hızlanır / yavaşlar.
1 numaralı top 2 numaralı topa çarptığında 1 numaralı top hareket eder / durur.
Hareketli topun duran topa çarpması tehlike oluşturur mu? Günlük hayatta bu hareketin tehlike oluşturabileceği bir duruma örnek veriniz.

  • Cevap: Hareketli topun duran diğer topa çarpması tehlike oluşturmaz. Günlük hayatta çarpışma sonucu tehlike oluşturabilecek durumlar; koşan çocukların / insanların çarpışması durumunda oluşabilecek durumlar, sürücülerin aracın kontrolünü kaybetmesi sonucunda can ve mal kayıplarının oluşması, çığ, sel, kasırga vb. afetlerin yıkımlara neden olması.

3. Sınıf Çalışma Kitabı Fen Bilimleri Sayfa 100 Cevapları Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry