Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Çalışma Kitabı Fen Bilimleri Cevapları Sayfa 22

“3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22 Meb Yayınları” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Çalışma Kitabı Fen Bilimleri Cevapları Sayfa 22

35. Bir grup öğrenci; kırmızı, sarı, turuncu, mavi ve yeşil renkte oyun hamurlarıyla bir Dünya modeli hazırlamak istiyor. Öncelikle kırmızı oyun hamurunu top haline getiriyorlar. Kırmızı topun üzerini turuncu sonra sarı, en sonunda da mavi oyun hamuruyla kaplıyorlar. Mavi kaplamanın üzerine yer yer yeşil oyun hamuru yerleştiriyorlar. Plastik bıçak yardımıyla oluşan modeli kesiyorlar. Bu işlem sonucunda görseldeki modeli elde ediyorlar. Öğrenciler, yaptıkları bu etkinlikle aşağıdaki sonuçlardan hangisine ulaşamazlar?

A) Dünya’yı oluşturan katmanlar küre şeklindedir.
B) Dıştaki her bir katman, içteki katmanı kuşatır.
C) Dünya iç içe geçmiş katmanlardan oluşur.
D) Tüm katmanların kalınlığı ve özellikleri aynıdır.

  • Cevap: D

36. Evet çocuklar! Bu gördüğünüz fotoğraftaki katmanın adı kara katmanı… Şimdi bana bu katmanla ilgili bildiklerinizi söyler misiniz? Buna göre, öğretmenin sorusuna hangi öğrenci doğru yanıt vermiştir?

A) Koray: Bazı yerlerde daha kalın bazı yerlerde daha incedir.
B) Meltem: Dünya’nın en kalın katmanıdır.
C) Özlem: Dünya’nın en sıcak katmanıdır.
D) Reşat: Diğer adı mantodur.

  • Cevap: A

3. Sınıf Çalışma Kitabı Fen Bilimleri Sayfa 22 Cevapları Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry