Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 113

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 113 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 113

Süzüle süzüle kalabalığa yaklaştı.

— Ne oluyor burada? Nedir bakalım sizi bu kadar şaşırtan?

Bunun üzerine balıklar, ahtapotu soru yağmuruna tuttu. Şimdi gözler, şeffaf ahtapottaydı. Tüm gerçekleri bilse bilse o bilirdi.

— Benim güzel dostlarım, Dünya kocaman bir yerdir. Kıtalar, denizler, okyanuslardan oluşur. Üzerinde çeşit çeşit canlılar bulunur. Güneş en büyük ısı ve ışık kaynağıdır. Bizden başka çeşit çeşit hayvanlar vardır. Her birinin kendine has sesleri vardır. Ancak biliyor musunuz, bizim gibi kendiliğinden ışık saçan pek az canlı bulunur?”

Bunun üzerine pür dikkat bilge ahtapotu dinleyen okyanus sakinleri gülümseyip övündüler. Bilge ahtapot devam etti sözlerine:

— Eski çağlardan beri insanlar, doğadan ilham alarak pek çok icat yapmışlar. Mesela Güneş’ten veya bizim gibi ışık saçan doğal ışık kaynağı olan canlılardan esinlenerek yapay ışık kaynakları bulmuşlar. Ampul, meşale, trafik lambası, el feneri gibi.

Bunu duyan fener balığı kuyruğunu sallaya sallaya gülmeye başladı:

— Vay canına ne kadar büyük ve zengin bir dünyanın parçasıymışız, dedi keyifle.

Bilge ahtapot:

— Hem de çok kıymetli birer parçası, diyerek gülümsedi.

Toplantı sona ererken tüm canlılar, merak ve heyecanla okyanusun farklı yerlerine dağıldı. Öğrendikleri karşısında her biri eskisinden daha parlak, daha ışıl ışıldı…

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 113 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap