Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 128

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 128 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 128

Aşağıda verilen durumları okuyunuz ve soruları cevaplayınız.

Durum 1

Trafikte bir ambulansa yol vermek ve ambulansın hızlıca hastaneye ulaşmasını sağlamak çok önemlidir. Sürücüler, trafikte ambulansı görmeden bir ambulansın geldiğini anlayabilir ve ambulansa yol verirler. Araç sürücüleri, ambulansı görmeden ambulansın geldiğini nasıl anlayabilirler?

  • Cevap: Ses dalgalar hâlinde her yöne yayılır. Araç sürücüleri ambulansı görmeseler de ses şiddeti çok yüksek olan siren sesini yayıldığı için duyarlar.

Durum 2

Annem cep telefonunu evin içinde nereye koyduğunu unutmuş. Bulmak için babamın telefonundan kendi numarasını aradı. Aradıktan sonra “Bu odada değil salonda olmalı.” diyerek odadan çıktı.
Annem telefonunun yakında değil de uzakta olduğunu nasıl anladı?

  • Cevap: Ses şiddeti kaynağından uzaklaştıkça azalır. Annesi telefonun ses şiddeti çok yüksek olmadığı için uzakta olduğunu anlamıştır.

Durum 3

Berrak ve Hicran, bahçelerinde bir kedi sesi duydular. Ancak iki arkadaş bahçenin farklı yerlerindeydiler. Berrak “Sanırım bu bir yavru kedi, aç olabilir. Karnını doyuralım.” dedi. Hicran ise “Ben sesi çok iyi duyamıyorum. Kedi olduğuna emin misin?” diye sordu. Kediye yakın olan kimdir? Bunu nasıl anladınız?

  • Cevap: Berrak kediye yakın, Hicran ise uzaktadır. Sesin şiddeti kaynağına yaklaştıkça artar. Bu sebeple Berrak kediyi daha iyi duymaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 128 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap