Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 180

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 180 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 180

HATIRLAMA ZAMANI

Ünite ile ilgili kavramlar: ısınma amaçlı araç gereçler, aydınlatma amaçlı araç gereçler, ev araç gereçleri, elektrik çarpması

Günlük yaşamımızda elektriğin çok önemli bir yeri vardır. Birçok araç gereç elektrik sayesinde çalışır. El feneri, ampul ve sokak lambası gibi araç gereçleri aydınlatma amaçlı kullanırız. Klima ve elektrikli soba gibi araç gereçleri ısınma amaçlı kullanırız.

Evimizde buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi, ütü gibi günlük yaşamımızı kolaylaştıran pek çok ev araç gereçleri de kullanırız.

Elektrikli araç gereçleri, kullandığı elektrik kaynaklarına göre sınıflandırabiliriz. Elektrik kaynakları şehir elektriği, akü, pil ve bataryadır. Evimizde elektrikli araçların pek çoğu şehir elektriği ile çalışır. Bulaşık makinesi, ütü, çamaşır makinesi ve fırın bunlara örnek verilebilir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 180 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry