Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 37

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 37 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 37

İşte bugün de lapa lapa kar… Babaanne, dünyadaki tüm varlıkları gözlerimizle görürüz ve algılarız, değil mi?” diye sordum. Heyecanım sofradaki herkesi neşelendirmişti. Babaannem gülümseyerek “Gözlerimizle görürüz tabii ki. Ama sadece bu kadar değil. Birbirinden kıymetli duyu organlarımız var. Kulaklarımız sayesinde sesleri duyarız. Mesela en sevdiğin şarkıyı, kediciklerin miyavlamasını…” Annem söze karıştı “Peki, ya şu fındık burnuna ne demeli? Burnun sayesinde taze çay ve fırından yeni çıkmış ekmek kokusunu alabilirsin.” Babaannem bir yandan yemeğini yiyor bir yandan devam ediyordu. “Hımm, kek nefis olmuş kızım! Tüm tatları ise dilimizle yani tatma duyu organımızla algılarız. Sadece bunlar değil bir de derimiz var. Karın elleri donduran soğuğunu, senin yumuşacık ellerini dokunma hissimiz bize öğretmiştir.” derken elimi tutmuştu. “Gözlerimiz, ellerimiz, kulaklarımız, burnumuz ve derimiz. Demek tüm bunlara duyu organlarımız deniyor.” diye tekrar ettim. Ablam “Biz bunları geçen sene öğrenmiştik. Duyu organlarımızın sağlığına da çok dikkat etmeliyiz.” diye anlatmaya başladı. Ablam anlatıyor ancak ben onu duymuyordum. Çünkü aklıma huzurevindeki dostlarım gelmişti. Ara sıra

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 37 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap