Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 48

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 48 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 48

Aşağıda Pelin’in günlüğünden bir bölüm verilmiştir.

Günlüğü okuyarak soruları cevaplayınız.

PELİN’İN GÜNLÜĞÜ

(1) Pazar sabahı mutfakta pişen kekin mis gibi kokusuyla uyandım. (2) Elimi, yüzümü neşeyle yıkadım. (3) En sevdiğim mavi elbisemi giydikten sonra mutfağa koştum. Ailece kahvaltı masasına oturduk. (4) Önce kekten bir parça almasam olmazdı. Kokusu gibi tadı da enfesti. (5) Sonra gözüm reçellere takıldı. İştah açan reçellerin ikisi de kırmızı renkliydi. (6) Birinin çilek, diğerinin vişne olduğunu anlamak için tadına bakmam gerekti. (7) Sıcacık ekmeğimin üzerine sürmek için çilek reçelini tercih ettim. (8) Keyifli kahvaltımızın tam ortasında dışarıdan şiddetli bir ses gelmesin mi? (9) Merak içinde pencereden bakınca evimizin hemen önünde iş makinesiyle asfaltı delen işçiyi gördüm. (10) Asfaltı delerken bir yandan çok şiddetli ses çıkıyor, bir yandan da etrafa asfalt parçaları sıçrıyordu. Sürekli böyle ortamlarda çalışmak bazı duyu organlarına zarar verebilirdi.

1. Pelin, numaralandırılmış bölümlerde hangi duyularını kullanmıştır? İşaretleyiniz.

  • Cevap:

2. Asfalt çalışmasında görev alan işçinin hangi duyu organları zarar görebilir?

  • Cevap: Asfalt çalışmasında görev alan işçinin gözleri, kulakları, burnu ve derisi zarar görebilir.

3. Asfalt çalışmasında görev alan işçi, duyu organlarının zarar görmemesi için ne tür önlemler almalıdır?

  • Cevap: Asfalt çalışmasında görev alan işçi duyu organlarının zarar görmemesi için koruyucu iş kıyafeti, gözlük ve kulaklık kullanmalıdır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 48 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap