Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 54

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 54 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 54

TANIYALIM KUVVET

Bir çocuk, bir güvercin veya günebakan çiçeği, Hareket eder, yemek yer, güneşe döner. Peki ya masa, koltuk, araba, kalem, kitap, defter.. Hiç görülmüş müdür bunların kendiliğinden hareket ettiği? Varlıklar dönebilir mesela bir topaç, bir yel değirmeni… Salıncağın, gondolün yaptığı ise sallanma hareketi. Düşün gaza bastıkça hızlanan bir otomobili, İstasyona yaklaşan tren ise yapar yavaşlama hareketini. Sakince yürürken köpeği görüp yönünü değiştirir kedi. Ece, yağmurlu havada itme kuvvetiyle açar şemsiyeyi. Can, kitabını çantadan alırken uygular çekme kuvveti, İtme ve çekme kuvveti birçok yönden etkiler cisimleri. Aman dikkat, hareketli cisimler bazen olur tehlikeli! Aniden durman gerekebilir, en iyisi yavaş kullan bisikleti. Kapıyı dikkatli ve yavaşça aç, çalınca teneffüs zili, Kimseye zarar vermeden kullan merdivenleri. Doğal afetler kendiliğinden hareket ettirir pek çok şeyi Çığ, sel, deprem, fırtına, hortum, tsunami… Denizde büyük dalgalar oluşur eserse rüzgâr şiddetli, Tanıyalım kuvveti, alalım tüm önlemlerimizi.

Aylin ALTINBAŞ

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır. 

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 54 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap