Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 82

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 82 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 82

YARARLI BİR RÖPORTAJ OYUNU

Okul çıkışı ablamla eve doğru yürürken sokakta bir kişinin elinde mikrofonla insanlara sorular sorduğunu gördük. Ablam, bu kişinin bir muhabir olduğunu ve röportaj yaptığını söyledi. Ben de fen bilimleri dersinde öğrendiklerimi tekrarlamak için bir röportaj oyunu oynamaya karar verdim. Eve gelir gelmez hazırlıklarımı yaptım ve röportaja başladım.

Derste canınız sıkılınca beni kemirmeye çalışmayın! Sizinle çok küçük yaşlarda tanıştık. Uzun eğitim hayatımız boyunca bize her gün okulda, evde, pek çok yerde eşlik ettiniz sevgili kalem. Siz kendinizi nasıl bir madde olarak görüyorsunuz, bize biraz kendinizden bahseder misiniz?

—Tabii ki… Çeşit çeşit renklerim, şekillerim vardır. Beni, görme ve dokunma duyu organlarınız ile algılarsınız. Sert bir maddeyim, esnek değilim. Derslerde canınız sıkılınca beni ısırmaya, kemirmeye çalışmayın! Benim gibi sert olan dostlarım vardır: tencere, bardak, çivi, masa, beton, demir… Sağlam olması istenen maddeler, sert malzemelerden yapılır.

Hemen yanınızda yumuşacık, beyaz bir madde görüyorum. Sizi tanıyalım efendim, buyurun.

—Merhabalar ben pamuk, bir bitkiyim. Yumuşacık bir maddeyim, bana dokunmayı seversiniz değil mi? Benden ne güzel giysiler yapılır, sıcacık tutarım sizleri. Beni ayırabilir, toplayabilirsiniz. Kuvvet uygulayarak beni şekilden şekle sokabilirsiniz. Benim gibi yumuşak dostlarım da vardır: yün ip, oyun hamuru…

Gözlerimiz kamaştı kırmızı balon. Bu ne güzellik! Acaba siz hangi özelliklerinizi anlatacaksınız bize?

—Ben bir kırmızı balonum. Sadece çocuklar değil büyükler de sever beni, bilirim. Çok da esneğim, bana kuvvet uygularsanız şeklim değişir. Bırakırsanız ise eski halime dönerim. Lastik, bulaşık süngeri de benim gibi esnek maddelerdir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 82 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap