Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Sayfa 140-141-142-143 Cevapları

[giris]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 140-141-142-143 Cevapları ve Soruları[/giris] [syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 140[/syf]

2. Elektrikli Araç-Gereçler

Günlük hayatımızda elektrikle çalışan aletleri; ısınma, aydınlanma, soğutma, çamaşır yıkama, ev süpürme ve haberleşme gibi alanlarda kullanırız. Çevremizde kullandığımız araç ve gereçlere başka örnekler verelim. Keşfedildiğinden beri her alanda kullandığımız elektrik, hayatımızın vazgeçilmezi olmuştur. Odamızı aydınlatan ampul, evimizin temizlenmesini sağlayan elektrikli süpürge, çamaşırlarımızı yıkayan çamaşır makinesi, yemeklerimizi ısıttığımız mikrodalga fırın, evimizde kullandığımız elektrikle çalışan araçlardandır. Günlük hayatımızda; evimiz dışında iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, fabrikalarda vb. yerlerde elektrikle çalışan aletleri kullanırız. Bu aletler; fotokopi makinesi, projeksiyon cihazı, elektrik ısıtıcısı vb. elektrikli aletlerdir.

Fotokopi makinesi
Projeksiyon cihazı
Elektrikli ısıtıcı
Ampul
Elektrikli süpürge
Çamaşır makinesi

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.
[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 141[/syf]

Elektrikle çalışan aletler sayesinde işlerimiz kolaylaşır. Hayatımızın her aşamasında elektrikli ev aletlerini kullanırız. Geçmişte çamaşırlar elde yıkanırken günümüzde çamaşır makineleri bu işi kolaylıkla yapmaktadır. Annemiz önceleri keki eliyle çırparak yaparken, günümüzde bu işi mikserlerle çok rahat yapmaktadır. Elektriğin, hayatımızın her aşamasını kolaylaştırdığını öğrendik. Bu durumu daha iyi anlamak için elektriğin kesildiği bir günü düşünelim. Evlerimizde, iş yerlerimizde, okulumuzda kullandığımız elektrikli araç-gereçleri kullanamayız. Böylece elektriğin kesildiği zamanlarda onun günlük yaşantımızda ne kadar önemli olduğunu anlayabiliriz.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.
[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 142[/syf]

Aşağıdaki boş alanlara evimizde bulunan elektrikli ev aletlerinde iki tanesinin resmini çizelim. Onları istediğimiz renklerde boyayalım. Aşağıdaki noktalı yerlere de çizdiğimiz bu aletlerin görevlerini kısaca yazalım.

  • Cevap:
[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 143[/syf]

Aşağıda bazı elektrikli araçların fotoğrafları verilmiştir. Fotoğrafların üstünde yer alan kullanım alanlarını, uygun fotoğrafın altındaki noktalı yerlere yazalım.

  • Cevap:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınları Sayfa 140-141-142-143 Cevapları” beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilir ve  aşağıda bulunan emojilerle duygularınızı ifade edebilirsiniz 🙂

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
love
0
happy
0
clap
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry