Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Sayfa 30-31-32 Cevapları

[giris]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 30-31-32 Cevapları ve Soruları[/giris] [syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 30[/syf]

Çevrenizdeki varlıkları görmediğinizi düşününüz. Bu durum, yaşamınızı nasıl etkiler? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Gözle görülmeyen şeylerin yok olduğunu söylemek, akla değil, duygulara tâbi olmak demektir. B da aklımız ile değil de duygularımızla davranmamıza neden olur. Bu da bizi korkutur.
[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 31[/syf]

Murat, sınıf arkadaşları ve öğretmeniyle pikniğe gitti. Gittikleri yer çok güzeldi. Renk renk çiçekler vardı. Her yerden kuş sesleri geliyordu. Sanki kuşlar şarkı söylüyordu. Murat, gördüğü rengârenk çiçeklerden annesine bir demet hazırlamak istedi. Ancak çiçekleri toplarken eline diken battı. Murat’ın eli acımıştı. Ama bu acı kısa sürede geçti. Topladığı çiçekleri güzel bir demet yaptı ve kokladı. “Bu çiçekler çok güzel kokuyor.” dedi. Murat ve arkadaşları acıkmışlardı. Annelerinin onlar için hazırladığı yiyecekleri yemeye başladılar. Murat, annesinin yaptığı kurabiyeyi çok beğenerek yedi.

Yukarıdaki hikâyede Murat, hangi duyu organlarını kullanmıştır?

  • Cevap:

Görme göz
Dinleme kulak
Dokunma el
Koklama burun
Tatma ağız/dil

[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 32[/syf]

Çevremizde pek çok olay gerçekleşir. Bu olayların gerçekleşmesi sırasında meydana gelen değişiklikleri; göz, kulak, burun, dil ve deri sayesinde algılarız. Çevremizdeki olayları fark etmemizi sağlayan organlara duyu organları denir. Varlıkların rengini, kokusunu, sesini, büyüklüğünü, sertliğini, yumuşaklığını vb. özelliklerini duyu organlarımız sayesinde algılarız. Aşağıdaki fotoğraf üzerinde duyu organlarımızı tanıyalım.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınları Sayfa 30-31-32 Cevapları” beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilir ve  aşağıda bulunan emojilerle duygularınızı ifade edebilirsiniz 🙂

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry