Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Sayfa 57-58-59 Cevapları

[giris]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 57-58-59 Cevapları ve Soruları[/giris]

[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 57[/syf]

Kuvvet, bazı durumlarda tehlikeli olabilir mi?

  • Cevap: Evet olabilir. İtme ve çekme kuvveti uygulanan cisimler zaman zaman tehlike oluşturabilir. Hızla giden ya da dönen cisimlere dokunmak ve bu cisimleri durdurmaya çalışmak kişileri yaralayıcı etkilere sahiptir.

Özellikle hareket eden cisimlere dokunmak ve onları durdurmaya çalışmak, çeşitli kazalara yol açabilir mi? Bu durumu, sınıfımızdaki arkadaşlarımızla tartışalım.

  • Cevap: Kapı pencerelerin hızlı bir şekilde açılması ya da kapanması kişilerde ciddi yaralanmalara sebep olabilir. Elektrikle çalışan birçok alet günümüzde sıkça kullanılmaktadır. Elektrikli aletler de zaman zaman tehlikeli olabilmektedir. Örneğin; dönen bir vantilatörün pervanesini durdurmaya çalışmak kişinin yaralanmasına sebep olabilir.

[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 58[/syf]

Okul koridorunda koşan bir öğrencinin duran veya koşan bir öğrenciye çarpması da tehlikelidir. Böyle bir durumda her iki öğrenci de yaralanabilir.

Trafik kazası, trafikte hareketli olan araç sürücüsünün aracın kontrolünü kaybetmesi sonucunda oluşur. Trafik kazaları sonucu can ve mal kayıpları oluşabilir. Bu durum da hareketli cisimlerin sebep olabileceği tehlikelerdendir.

Şiddetli yağmurlar sonucu sel suları oluşabilir. Sel suları, çok hızlı hareket ederek can ve mal kayıplarına sebep olabilir.

Dağ yamaçlarındaki karlar, herhangi bir etki ile yerlerinden kopup hızla yuvarlanarak çığ oluşturur. Çığ sonucunda da can ve mal kayıpları yaşanabilir.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

[syf]3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Anka Kuşu Yayınevi Sayfa 59[/syf]

Aşağıdaki fotoğraflarda gördüğümüz hareketlerin hangileri, itme, hangileri çekme hareketidir? Karşılarındaki noktalı yerlere yazalım.

  • Cevap:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Anka Kuşu Yayınları Sayfa 57-58-59 Cevapları” beğendiyseniz sosyal medyada paylaşabilir ve  aşağıda bulunan emojilerle duygularınızı ifade edebilirsiniz 🙂

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap