Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 128 Cevapları Tuna Yayınları’na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Cevapları Sayfa 128

3. BÖLÜM DEĞERLENDİRME ÇALIŞMALARI

Ayşe, bugün gök gürültüsüyle uyandı. Ayşe’nin annesi, okula gitmek için hazırlanan kızına “Kızım, şemsiyeni almayı unutma! Yağmur yağacak sanırım.” diye seslendi. Dışarıda yağmur sesi ve trafikteki araçların sesleri birbirine karışmıştı. Ayşe, okula giderken yolunu kısaltmak için mahallelerindeki parktan geçiyordu. Parktaki kuşların cıvıltısı, ördeklerin sesleri ve yuvalarında annelerini bekleyen kedi yavrularının miyavlama sesleri insana huzur veriyordu. Ayşe, okula yaklaştığında zil sesini duymuştu. Okula tam zamanında yetişmişti. İlk ders müzik dersiydi. Yıl sonu etkinlikleri için sınıfça koro çalışması yapıyorlardı. Koroda bazı arkadaşları flüt ve gitar çalıyor; bazıları ise şarkı söylüyordu. Ayşe, okulunu ve arkadaşlarını çok seviyordu. Hele ilk ders müzik dersi olunca güne daha enerjik başlıyordu.

1. Metinde geçen ses kaynakları nelerdir?

  • Cevap: Gök gürültüsü, yağmur sesi, trafikteki araçların sesi, kuşların cıvıltısı, ördeklerin sesleri, kedi yavrularının miyavlama sesi, okul zili, flüt ve gitar sesleri, öğrencilerin sesleri metindeki ses kaynaklarıdır.

2. Bu ses kaynaklarından hangileri doğal ses kaynağıdır?

  • Cevap: Gök gürültüsü, yağmur sesi, kuşların cıvıltısı, ördeklerin sesleri, kedi yavrularının miyavlama sesleri ve öğrencilerin sesleri doğal ses kaynağıdır.

3. Bu ses kaynaklarından hangileri yapay ses kaynağıdır?

  • Cevap: Trafikteki araçların sesleri, okul zili, flüt ve gitar sesleri yapay ses kaynağıdır.

3. Sınıf Fen Bilimleri Tuna Yayınları Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!