Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

4. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 36

4. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 36 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Meb Yayınları Cevapları Sayfa 36

Sağlıklı Yaşam İçin Taze ve Doğal Besinler

1. Bir markette müşterilere anket yapılmıştır. Bu ankette 100 kişiye meyve ve sebze, paketlenmiş gıda, dondurulmuş gıda alırken en çok hangi konulara dikkat ettikleri sorulmuştur. Anket sonucunda aşağıdaki grafiklerde yer alan verilere ulaşılmıştır.

* Müşterilerin meyve ve sebze alırken en çok dikkat ettiği konulara ait veriler:

Grafikteki verilere göre müşteriler meyve ve sebze alırken en çok hangi konulara dikkat etmektedirler? Neden?

  • Cevap: Sebze ve meyve alırken en çok tazeliğe, doğallığa dikkat etmektedirler. Çünkü taze ve doğal olmayan besinler sağlığımıza zarar verir.

* Müşterilerin paketlenmiş ve dondurulmuş gıda alırken en çok dikkat ettiği konulara ait veriler:

Grafikteki verilere göre müşteriler paketlenmiş ve dondurulmuş gıda alırken en çok hangi konulara dikkat etmektedirler? Neden?

  • Cevap: Paketlenmiş ve dondurulmuş gıda alırken en çok son tüketim tarihine dikkat etmektedirler. Çünkü son tüketim tarihinin geçmesi gıda zehirlenmesine yol açar.

4. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 36 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap