Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Ata Yayınları 158-159

4. Sınıf Ata Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 158-159 Cevapları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Ata Yayınları Sayfa 158-159

[syf]4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Ata Yayınları Çözümleri Sayfa 158[/syf]

Günümüzde ses ve görüntü kaydetmek için cep telefonu, kamera vb. araçlardan yararlanılır.

Çeşitli araçlar yardımıyla kayıt edilen sesleri depolamak için MP3, MP4, DVD, CD’ler ve taşıyıcı bellekler geliştirilmiştir.

Geçmişte kullanılan ses cihazları büyük ve fazla yer kaplarken günümüzde üretilen cihazlar daha az yer kaplayıp kolay taşınır.

Geçmişte ve günümüzde kullanılan ses teknolojilerinin farkları hakkında başka neler söylenebilir? Düşüncelerimizi arkadaşlarımızla paylaşalım.

  • Cevap:
[syf]4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Ata Yayınları Çözümleri Sayfa 159[/syf]

Araştıralım

Şiddetli ses üreten teknolojik araçların olumlu ve olumsuz etkilerini gazete, dergi, ansiklopedi ve internet gibi kaynaklardan araştıralım. Araştırma sonucu elde ettiğimiz bilgileri sınıfta arkadaşlarımıza sunalım.

  • Cevap:

Uygulayalım

Aşağıdaki bulmacada yukarıdan aşağı ve soldan sağa gizlenmiş, ses ile ilgili kavramların ve bilim insanlarının isimlerini bulalım. Bulduğumuz kavram ve bilim insanı isimlerini noktalı yerlere yazıp birer cümle ile açıklayalım.

  • Cevap:

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri Ata Yayınları Sayfa 158-159  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry