Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 22 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 22

ETKİNLİK-16

Ali, Ayşe, Ahmet ve Zeynep hayal kurmayı, uzayı ve matematiği çok seven arkadaşlardır. Bir gün Uluslararası Uzay İstasyonunda (International Space Station) çalışma yapan bilim insanlarının günlük yaşamlarının tanıtıldığı bir belgesel izlemişler ve onlara bu yaşam deneyimi çok ilginç gelmiştir. Uzay istasyonuna gitme fırsatları olsa ne kadar süre orada kalabileceklerini kendi aralarında paylaşmışlardır.

Ali: Ay’ın evreleri tamamlanana kadar kalabilirim.
Ayşe: Ay’ın kendi etrafında 1 tur dönmesi tamamlanana kadar kalabilirim.
Ahmet: Dünya’nın kendi etrafında 2 tur dönmesi tamamlanana kadar kalabilirim.
Zeynep: Dünya’nın Güneş etrafında 1 tur dolanması tamamlanana kadar kalabilirim.

Ali, Ayşe, Ahmet ve Zeynep; Uluslararası Uzay İstasyonunda kalacakları süreye göre yanlarına erzak alacaklardır. Buna göre öğrencileri yanlarına almaları gereken erzak miktarlarına göre az olandan çok olana doğru sıralayınız.

  • Cevap: Ahmet < Ayşe < Ali < Zeynep

5. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 22 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap