Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 51

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 51 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 51

19. Bazı canlılar gözle görülemezler. Sadece mikroskop adı verilen bir araç yardımıyla görülebilirler. Bu canlılara mikroskobik canlılar denir. Mikroskobik Canlılar:  Suda, havada, toprakta ve canlıların vücutlarında yaşayabilirler. Yararlı ve zararlı çeşitleri vardır. Mikroskobik canlıların tehlikelerinden korunmak için hijyene dikkat etmeliyiz. Bakteriler, terliksi hayvan, amip ve öglena mikroskobik canlılara örnek verilebilir. Mikroskobik canlılar ile ilgili verilen bilgilere göre aşağıdakilerden hangisi söylenemez?

A) Bütün bakteriler zararlıdır.
B) Bakteriler, terliksi hayvan, amip ve öglena çıplak gözle görülemezler.
C) Kirli ortamlarda mikroskobik canlılar sayıca daha fazla bulunur.
D) Ellerimizi düzenli olarak yıkamak elimizde mikroskobik canlıların çoğalmasına engel olur.

  • Cevap: A

20. Bazı canlı grupları ile ilgili hazırlanan bilgi kartları aşağıdaki gibidir. Bilgi kartlarında aşağıdaki canlı gruplarından hangisi ile ilgili bilgi verilmemiştir?

A) Memeliler
B) Kuşlar
C) Omurgasız hayvanlar
D) Mikroskobik canlılar

  • Cevap: B

5. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 51 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap