Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 63

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 63 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 63

ETKİNLİK-13

“Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu her yıl olduğu gibi bu yıl da devam edecek. Buna göre yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar ilgili tarihlerde zorunlu olarak kış lastiği kullanacak.” Babası tır şoförü olan Yaprak, yukarıdaki haberi dinliyor ve babasına kış lastiklerini taktırıp taktırmadığını soruyor. Babası, “Zamanı geldi, tabii ki taktırdım.” cevabını veriyor. Bunun üzerine Yaprak, babasına aşağıdaki soruları yöneltiyor. Yaprak: “Kış lastiğinin diğer lastiklerden farkı nedir? Neden araçlara kış lastiği takmak gerekir?”

Yaprak’ın sorularına babasının verdiği cevaplar nasıl olmalıdır? Aşağıdaki boşluğa yazınız.

  • Cevap:

• Kış lastiğinin yüzeyi diğer lastiklere göre daha girintili çıkıntılı, pürüzlü ve kanallı bir yapıya sahiptir. Ayrıca diş derinliği daha fazladır.

• Sahip olduğu sürtünme kuvveti diğer lastiklere göre daha çoktur. Bu nedenle emniyetli bir sürüş ve can güvenliği için kış lastiği kullanılmalıdır.

5. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 63 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap