Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 68

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

5. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Cevapları Sayfa 68

8. 10 eşit bölmeye ayrılmış 10 N’lık ve 40 N’lık dinamometreler ile 8 N ağırlığında bir cisim ölçülüyor. Buna göre bu cisim dinamometrelerde kaç bölmelik uzama meydana getirir?

A) 8-5
B) 8-10
C) 8-2
D) 1-5

  • Cevap: C

9. Bazı eşyaların ağırlığını ölçmek için dinamometre kullanan bir öğrenci; kalemi 20 g, silgiyi 10 g ve defteri 25 g olarak ölçtüğünü söylüyor. Ölçüm aleti ve ölçüm sonuçları ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?

A) Doğru ölçüm aleti ve doğru birim kullanmıştır.
B) Yanlış ölçüm aleti ve doğru birim kullanmıştır.
C) Doğru ölçüm aleti ve yanlış birim kullanmıştır.
D) Yanlış ölçüm aleti ve yanlış birim kullanmıştır.

  • Cevap: C

10. Ağırlığı 20 N olan bir cisim çeşitli dinamometrelerde ölçülüyor. Ölçüm yapılan aşağıdaki dinomometrelerden hangisi bozuktur? (Her dinamometre 10 eşit bölmeye ayrılmış ve dinamometrelerin ölçebilecekleri maksimum kuvvet değerleri üzerlerine yazılmıştır.)

  • Cevap: A

5. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Çalışma Kitabı Sayfa 68 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap