Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 62

6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 62 Cevapları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 62

[syf]6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sevgi Yayınları Çözümleri Sayfa 62[/syf]

Kanın Yapısı ve Görevleri

Vücudumuzda damarlar içerisinde bulunan, hayati önemi olan özel sıvıya ne ad verilir?

  • Cevap: Vücudumuzda damarlar içerisinde dolaşan bizim hayatta kalmamız sağlayan sıvıya kan denilmektedir. Kan atar damarlar, toplar damarlar ve hatta kılcal en ince damarların içinde dahi bulunmaktadır. Bir yerimiz kesildiğinde yada vücudumuzda bir yara açıldığında damarlarımdaki kan dışarıya akmaya başlar. Damarlarımdaki Kanın dışarıya fazlasıyla akması durumunda hayatımız tehlikeye düşer. Çok fazla kan kaybı yaşadığımız durumda hayatımızı kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırız.

Dolaşım sisteminde vücut savunmasında görevli olan, sindirilmiş besinlerin ve oksijenin taşınmasını sağlayan özel yapılar nelerdir?

  • Cevap: Dolaşım sisteminde vücut savunmasında görevli olan, sindirilmiş besinlerin ve oksijenin taşınmasını sağlayan özel yapılara Akyuvarlar adı verilir.

Araştıralım

Çeşitli malzemeler kullanarak (renkli kalemler, kâğıtlar vb.) dolaşım sistemiyle ilgili bir poster hazırlayınız. Hazırladığınız posteri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri Sevgi Yayınları Sayfa 62  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry