Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Aydın Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 116

7. Sınıf Aydın Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 116 Cevapları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Aydın Yayınları Sayfa 116

[syf]7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Aydın Yayınları Çözümleri Sayfa 116[/syf]

1. Geri dönüştürülebilen maddelere örnek veriniz.

  • Cevap: Kağıtlar, kartonlar, teneke kutular, cam şişeler, atık piller…

2. Geri dönüşümün ülke ekonomisine katkısını kısaca açıklayınız.

  • Cevap: Geri dönüşümün ekonomiye katkısı öncelikli olarak israfın önüne geçmesidir. Yararlı olabilecek atık maddelerin boşa gitmesini önleyerek toplumun kullanımına sunabiliyor olmasıdır. Atık maddelerin ve çöplerin taşınması veya depolanması gibi problemlerin ortadan kalkmasını sağlar. Hammadde tüketiminin azalmasına neden olur. Gereksiz enerji kullanımının önüne geçer. Kullanılamayan, atık maddelerin yepyeni bir ürün olarak tüketicilerin hizmetine sunulmasını sağlar. Kalabalık nüfuslu bölgelerdeki atık malzemelerin problem teşkil etmesini engeller. Yeni bir iş kolu yaratarak istihdamı artırır ve işsizliği azaltır. Atık malzemelerin ham madde haline getirilerek tekrar üretiminin sağlanması yoluyla başka ülkelerden ithal edilmesi gereken ham madde miktarının azalmasını sağlar. Böylelikle ithalat masraflarını büyük oranda azaltır.

3. Tıbbi atık ile neden temas edilmemesi gerektiğini kısaca yazınız.

  • Cevap: Tıbbi atıklar, insan sağlığına büyük zarar verebilmektedir. Tıbbi atıklar, kan ve kan örneklerinin de yer aldığı sıvı atıkları da içermiş olduklarından ötürü kan yoluyla insanların birbirine bulaşan Hepatit B ve C ile AIDS virüsü gibi ölümcül hastalıklara neden olabilmektedir. Bu nedenle, tıbbi atıkların toplama ve taşıma işlemi sırasında el veya vücut ile temastan kaçınılır. Taşınmasında kullanılan kap turuncu renkli olur ve üzerinde Uluslararası Biyotehlike” amblemi ile siyah renkli “DİKKAT! TIBBİ ATIK” ibaresi bulunur.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri Aydın Yayınları Sayfa 116  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry