Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Aydın Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Sayfa 166

7. Sınıf Aydın Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 166 Cevapları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Aydın Yayınları Sayfa 166

[syf]7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Aydın Yayınları Çözümleri Sayfa 166[/syf]

BİTKİ VE HAYVANLARDA ÜREME, BÜYÜME VE GELİŞME

Annem, bitkilerle ilgilenmeye ve onlarla zaman geçirmeye bayılırdı. Bazen onun bitkilerle konuştuğunu bile görürdüm. Bir gün, komşusunda gördüğü menekşe bitkisine bayılmıştı. Komşusundan rica edip menekşe bitkisinin yaprağını sapıyla beraber istemişti. Eve geldiğinde su dolu bir kaba komşusundan aldığı yaprağı koydu. Aradan yaklaşık 15-20 gün geç tikten sonra bardağın içindeki dalın köklendiğini gördü ve onu bir saksıya dikmeye karar verdi. Bitki o kadar büyüdü ki saksı yetersiz kaldı ve bitkiyi daha büyük bir saksıya, bir pazar sabahı kahvaltısını bile yapmadan, evimizin balkonunda yukarıdaki görseldeki gibi aktardı. O gün anneme şu soruyu sormuştum: “Komşunda görüp beğendiğin menekşe ile senin diktiğin menekşe aynı mı?”

Yukarıda geçen olayda bir bitkiden alınan yaprağın o hâle gelmesini sağlayan durum nedir? Bu konudaki tahminlerinizi arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Vejetatif Üremedir. Bitkilerin dal, yaprak ve gövdelerinden alınan parçanın köklendirilerek toprağa dikilmesiyle ana canlıyla aynı özelliklere sahip yeni bitkilerin oluşması şeklinde gerçekleşen üreme şeklidir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Çözümleri Aydın Yayınları Sayfa 166  ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry