Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 12

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 12 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 12

Yaz tatilinde ailesiyle birlikte köye giden Mete çok mutluydu. Akşam olunca kuzenleri ile beraber bahçede oturmuş, gülüp eğleniyorlardı. Mete bu sırada yıldızların ne kadar parlak ve çok olduğunu fark etti. Oysaki şehirde gökyüzüne baktığında bu kadar yıldız yoktu. Kuzenlerini unuttu ve dakikalarca gözlerini yıldızlardan alamadı. Ardından beklenmedik bir şey oldu ve bir yıldız kaydı! Sonra bir tane, bir tane daha. Lacivert gökyüzü denizinde âdeta şölen vardı. Beyza, onların yıldız değil gök taşı olduğunu söyledi. Hepsi hayretle gökyüzünü seyre dalmıştı. Yıldızlara daha dikkatli bakınca onları bazı şekillere benzetmeye başladılar. Yıldızlar yan yana konulmuş gibiydi. Sanki her yıldız bir noktaydı ve noktaları birleştirince değişik şekiller ortaya çıkıyordu. Ayıya benzeyen şekil de vardı, ok atan yaylı bir adama da…
Mete ve kuzenleri yıldızlar bir aradaymış gibi göründüğü için onları bazı varlıklara benzetmiştir. Dünya’dan bakıldığında bir arada görünen ve birbirlerine göre konumlarının değişmediği kabul edilen yıldız kümelerine takımyıldızı adı verilir.

• Örnekte olduğu gibi numaraları sırası ile birleştirerek şekilleri ortaya çıkarınız.

  • Cevap:

• Gökyüzündeki şekillerin farkında olmak insanlara ne gibi katkılar sağlayabilir?

  • Cevap: Yön bulma konusunda katkı sağlar.

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 12 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap