Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 5

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 5 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 5

Astronot Halil, uzay kirliliğine neden olan etkenleri takip ederek bir uzay yolculuğuna çıkacaktır.
1. Astronotun gittiği rotayı çizerek belirtiniz.

  • Cevap:

2. Uzay kirliliğinin sonuçlarını yazınız.

  • Cevap: Uzay kirliliği temizlenmesi çok zor olan bir kirliliktir. Uzay kirliliği uzay araçları ve astronotlara zarar verebilir. Uzayda biriken araçlar bir süre uzayda kaldıktan sonra Dünya’ya düşebilir ve yeryüzündeki canlılara zarar verebilir. Uzay kirliliği, uzay gözlemini zorlaştırır.

3. Uzay kirliliğini engellemek için ne gibi önlemler alınmalıdır?

  • Cevap:

Uzay kirliliğini engellemek için uzay araçları yörüngelere en az seviyede kirlilik oluşturacak şekilde yerleştirilmelidir. Ömrü tükenen uzay araçlarının Dünya’ya kontrollü bir şekilde geri döndürülmesi sağlanmalıdır. Uzaya gönderilen araçların kullanım süreleri arttırılmalıdır. Uzay araçlarının kullanımına belli sınırlandırılmalar getirilmeli ve uzay kirliliğini önlemeye yönelik projeler geliştirilmelidir.

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 5 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap