Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 6

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 6 Meb Yayınlarına ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 6

Uzay araştırmaları sonucunda teknoloji alanında yeni buluşlar ortaya çıkmıştır. Teknoloji geliştikçe de uzay araştırmaları ilerlemiştir. Yani teknoloji ile uzay araştırmaları arasında önemli bir bağ bulunmaktadır. Uzay araştırmalarında kullanılan araçlar sadece uzay için değil farklı alanlarda günlük yaşamı kolaylaştırmak amacıyla da kullanılmaktadır. Dolayısıyla uzay araştırmaları için geliştirilen bazı teknolojiler yardımıyla elde edilen ürünler uzun zamandır günlük hayatımızda kullanılmaktadır.
Yukarıdaki kavramlardan hangileri metinde sözü edilen ürünlere örnek gösterilebilir? İşaretleyiniz.

  • Cevap:

Duman Dedektörü-Tükenmez Kalem-Streç-Diş Teli- Temazsız Temometre-Alüminyum Folyo-Yapay Kalp Pompası-Teflon Tava

Aşağıdaki metinde boş bırakılan yerlere tablodaki uygun kelimeleri yazınız.

  • Cevap:

Uzay araştırmaları teleskop (ler/lar) icat edildikten sonra hız kazanmıştır. Günümüzde uzay araştırmalarının iyi bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için çeşitli uzay araçları ve kıyafetleri üretilmiş rasathane (ler/lar) kurulmuştur. Bunun yanı sıra gök cisimlerinin etrafında belirli bir yörüngede dolanan; iletişim, savunma, hava tahmini ve yer-yön bulma gibi amaçlarla yapay uydu (ler/lar) tasarlanmıştır. Bu tasarlanan araçlar  uzay roket (leri/ları) ile uzaya taşınmaktadır. Astronotlar uzaya giderek farklı alanlarda araştırma yapan bilim insanlarıdır. Astronotların uzayda araştırmalarını yapabildiği ve konaklayabildiği yer uzay istasyonları (dır/dir). Astronotların uzaya gidip gelebilmesini sağlayan, tekrar kullanılabilir şekilde uzay mekik (leri/ları) tasarlanmıştır. Ayrıca gök cisimleri ya da galaksiler arası uzay boşluğuna gönderilen, veri toplamaya yarayan uzay sonda (leri/ları) robotik uzay araçlarıdır.

7. Sınıf Fen Bilimleri Çalışma Sayfaları Kitabı Cevapları 1. Ünite Sayfa 6 Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry