Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Bir bebeğin sağlıklı gelişimi için anne adayının dikkat etmesi gerekenleri araştırınız. Araştırdığınız bilgileri, aşağıdaki alana not alarak arkadaşlarınıza sununuz. Cevabı

“Bir bebeğin sağlıklı gelişimi için anne adayının dikkat etmesi gerekenleri araştırınız. Araştırdığınız bilgileri, aşağıdaki alana not alarak arkadaşlarınıza sununuz. Cevabı” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Bir bebeğin sağlıklı gelişimi için anne adayının dikkat etmesi gerekenleri araştırınız. Araştırdığınız bilgileri, aşağıdaki alana not alarak arkadaşlarınıza sununuz. Cevabı

Soru: Bir bebeğin sağlıklı gelişimi için anne adayının dikkat etmesi gerekenleri araştırınız. Araştırdığınız bilgileri, aşağıdaki alana not alarak arkadaşlarınıza sununuz. Cevabı

  • Cevap: 

Anne Adayları Nelere Dikkat Etmelidir?

1- Hamile kalan anne adayı dengeli beslenmeli azami derecede beslenmesine dikkat etmelidir.
2- Anne adayı zararlı alışkanlıkları terk etmeli, alkol, sigara ve kafein içeren şeylerden uzak durmalı kullanmamalıdır.
3- Anne adayı periyodik olarak ve gerektiğinde kadın doğum doktoruna gitmeli ve gerekli kontrolleri yaptırmalıdır. Röntgen benzeri radyasyon yayan aletlere yaklaşmamalıdır.
4- Hamilelikte su bol bol içilmeli, hazır meyve suları tüketilmemeli taze sıkılmış meyve suyu içilmelidir. Çay açık içilmeli, kahve çok az içilmelidir. Kırmızı et bol miktarda tüketilmelidir.
5- Hamilelik oluştuğu andan itibaren anne adayının yeterli kalsiyum ve protein alması, bol meyve ve sebze yemesi, su ve sıvı içecekleri bol tüketmesi gerekir.
6- Hamileler ağır yük taşımamalı ve ağırlık kaldırmamalıdır.
7- Gebeler cep telefonlarına dikkat etmeli, uzun süre cep telefonu ile görüşme yapmamalı, cep telefonu çantalarında taşımalıdır.
8-  Gebeler havaalanları, alışveriş merkezlerinin güvenlik noktalarının manyetik alanlarından geçmemelidir. Manyetik ışınlara maruz kalmaması gerekir.
9- Anne adayının, günlük protein ihtiyacı 80 gramı süt, yoğurt, et, peynir ve yumurta gibi besinleri tüketerek almalıdır.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 165 Cevapları Aydın Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry