Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Dünya’mızın Yapısı Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Gezegenimizi Tanıyalım Sayfa 21 Dünya’mızın Yapısı Soruları ve Cevapları 

3. Sınıf  Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Dünya’mızın Yapısı Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Dünya, Güneş’in etrafında dolanan kayalık bir gezegendir. Yüzeyinin çoğu suyla kaplı olduğu için uzaydan mavi renkte görünür. Diğer gezegenlerin aksine Dünya’mızda milyonlarca canlı türü yaşar. Dünya’nın sıcaklığı canlı hayatının sürmesi için elverişlidir. Dünya yüzeyi su ve karalarla kaplıdır. Su ve karalar atmosferle çevrilidir.

Görseli inceleyiniz. Kara, su ve havayı gösteriniz.

  • Cevap: Mavi renkler suyu, koyu yeşil renkler karaları ve bulutlar havayı göstermektedir.

Kara, hava ve suyun canlı yaşamındaki önemini araştıralım.

  • Cevap: İnsanların yaşamaları için bazı ihtiyaç duyduğu yaşamsal gereksinimler vardır. Bunların başında oksijen gelir. Oksijen olmazsa ölürüz. Bundan dolayı hava önemlidir. Yine beslenmemiz ve üzerinde evler yapabileceğimiz bir toprağa ihtiyaç duyarız. Bundan dolayı kara olmazsa ölürüz. En önemli ihtiyaç ise sudur. Su olmazsa ne ürün yetişir ne de bizler yaşayabiliriz.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 21 Cevapları Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!