Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Elektrikli Araç Gereçler ve Görevleri Sıra Sizde Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 7. Ünite Elektrikli Araçlar Sayfa 219, 220 Elektrikli Araç Gereçler ve Görevleri Sıra Sizde Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Elektrikli Araç Gereçler ve Görevleri Sıra Sizde Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 219 Cevabı

A. Şekildeki çiçeğimizin yapraklarına kullandığınız elektrikli araçları yazınız.

  • Cevap:

B. Evinizde elektrik kesintisi yaşadığınızda önereceğiniz en etkili çözümler nelerdir?

  • Cevap:

Jeneratör: Elektrik üreticisi veya üreteç anlamına gelen, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirmekte kullanılan alettir. Genelde, büyük çalışma alanlarında, büyük sitelerde kullanılır. Elektrik kesintisiyle birlikte, elektronik cihazlara zarar vermeden devreye girerek elektrik vermeye başlar. Böylece, kesintilerden uzun süre etkilenilmez.

Güç Adaptörleri: Elektronik aletlerinize, takabileceğiniz bir güç adaptörüyle, kesilmiş olan elektriğin aniden gelmesi durumunda, yüksek akıma karşı korumak adına önlem alabilirsiniz. Bilgisayarınızın, eğer özel bir koruması yoksa, oluşabilecek ani kesintilere karşı son derece hassas olabilirler. Bilgisayar açıkken oluşan ani bir kesinti sonucu, büyük voltaj değişikleri bilgisayara ve içindeki verilere zarar verebilir.

C. Elektrik kesildiğinde can ve mal kaybının oluşabileceği yerlerde elektrik kesintisine karşı ne gibi önlemler alınır?

  • Cevap: Evinizde bulunan, elektronik aletlerin fişini çekebilirsiniz. Hatta, yaşanacak olan her ihtimale karşı ana sigortayı kapatmanız daha güvenli olacaktır. Ani akımlar, cihazlarınızı bozacağı gibi, yangın gibi felaketleri de beraberinde getirebilir.  Eğer kesintilerin çok yaşandığı bir bölgede yaşıyorsanız, buzdolabını güneşten uzakta bir yere taşıyarak ısınmasını ve içindeki gıdaların bozulmasını engelleyebilirsiniz. Uzun süreli kesintiler anında, dolabın kapağını sürekli açıp, kapatmamak ısınmasını önleyecektir. Şarj aletleri, akımlardan etkilenen en narin cihazlardır. Bu yüzden kesinlikle, prizde kalmamasına özen gösterin. Kullanmış olduğunuz, bilgisayar, telefon, tablet gibi aletler için, birer yedek batarya temin edebilirsiniz. Pilli veya şarj edilebilir ışıldakları evinizde bulundurabilirsiniz.

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 220 Cevabı

D. Görsellerde verilen elektrikli araçları kullanım amaçlarına göre sınıflandırınız.

  • Cevap:

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 219, 220 Cevapları Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!