Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

3. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Maddenin Hâlleri Neler Öğrendik Cevapları

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 4. Ünite Maddeyi Tanıyalım Sayfa 129 Maddenin Hâlleri Neler Öğrendik Soruları ve Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Maddenin Hâlleri Neler Öğrendik Cevapları

3. Sınıf Meb Yayınları İlkokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 129 Cevabı

Su, doğada hangi hâllerde bulunur? Yukarıdaki noktalı yerlere suyun bulunduğu hâli yazalım.

  • Cevap: Su hangi hâllerde bulunur, su doğada hangi hallerde ve nerelerde bulunur bu konuda sizlere kısa bilgiler vereceğiz.

➜ Su; Dünya’da bol miktarda bulunan ve hayat için vazgeçilmez olan, kokusuz ve tatsız bir kimyasal bileşik. Sıklıkla renksiz olarak tanımlanmasına rağmen kızıl dalga boylarında ışığı hafifçe emmesi nedeniyle tabii bir mavi renge sahiptir.

➜ Su yeryüzünde 3 farklı halde bulunur. Katı, sıvı, gaz. Buz, suyun katı hali; su, sıvı hali; su buharı ise suyun gaz halidir. Suyun doğada sıvı halde bulunduğu yerler, göl, akarsular, denizler ve yer altı suları, katı halde soğuk iklimli bölgelerdeki buzul, dağlarda kar, buz ve gaz olarak ise bulutlarda bulunur.

➜ Su yerkürede değişik hâllerde bulunur: su buharı, (bulutlar), su (denizler, göller), buz (kar, dolu, buzullar) gibi. Su sürekli olarak su döngüsü olarak bilinen döngü içinde değişik fiziksel hâllere dönüşür.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 129 Cevapları Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!