Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

5. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Uygulamalı Bilim Cevapları

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Meb Yayınları 8. Ünite Fen ve Mühendislik Uygulamaları Sayfa 268, 269, 270 Uygulamalı Bilim Soruları ve Cevapları

5. Sınıf Meb Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı Uygulamalı Bilim Cevapları

5. Sınıf Meb Yayınları Ortaokul Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 269 Cevabı

1) Aşağıdaki kutucuklara hayalinizdeki bilim insanının ve mühendisin resimlerini çizerek hayalinizdeki bilim insanının ve mühendisin cinsiyet ve yaşını tabloya yazınız.

  • Cevap: Bu ekinliği yapmamızı istiyorsanız yorum bölümüne yazınız.

2) Sizce bir bilim insanı ve bir mühendisin sahip olması gereken özellikler nelerdir? Tabloda verilen özelliklerden uygun olanları işaretleyiniz.

  • Cevap:

Bilim insanı meraklı olmalıdır. Akılcı, şüpheci, tarafsız, çalışmaları sonuca ulaşana kadar çalışan, gözlem ve deneylerinde uyun olan yöntemi belirleyebilen kişiler olmaları gerekir.
Mühendisler, insan ve toplum yararına bir şeyler üretmeyi ilke edinmiş olmaları gerekir. Fen, matematik ve mühendislik bilimlerini etkili bir şekilde kullanmalıdırlar. Çalıştıkları ortamla uyum içerisinde olup, proje kontrolü yaparken adaletli ve dürüst olan kimseler olmaları gerekmektedir.

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Sayfa 268, 269, 270 Cevabı Meb Yayınları ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

Fen Bilimleri Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!